Конкурс друкованих видань ПТНЗ


З квітня по 6 червня 2017 року – проходив обласний конкурс на кращий друкований орган учнівського самоврядування у професійно-технічних навчальних закладах.
Газета нашого державного навчального закладу “Бердичівське вище професійне училище” “ТРИКУТНИК” пройшла до фіналу. Редакційний склад на розгляд журі представив найкращу номери газети за поточний навчальний рік. За результатами першого етапу учні ДНЗ “Бердичівське ВПУ” отримали змогу брати участь у заключному етапі конкурсу, який проходив на базі ЦПТО 7 червня 2017 року. Редактор газети Мельник Альона та її колега Царук Наталія продемонстрували на сцені деякі робочі моменти створення газети, а також цікаво розповіли глядачам про історію свого друкованого видання.
Члени журі відзначили професіоналізм наших учнів у підготовці номеру. Було чітко дотримано часовий регламент виступу, а вся інформація подавалася цікаво, чітко та локанічно.
За свої досягнення в журналістиці учні ДНЗ “Бердичівське ВПУ” отримали почесне ІІ місце і були нагороджені дипломом.
P1170272 P1170265
P1170288 P1170276

Коментування вимкнено

Всеукраїнський огляд-конкурс професійно-технічних навчальних закладів на кращу організацію роботи з охорони праці 2017р.


Відповідно до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 01.03.2017 №65 «Про організацію і проведення обласного етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу ПТНЗ на кращу організацію роботи з охорони праці» впродовж березня-травня 2017 року було проведено І етап (початковий) та ІІ етап (обласний) Всеукраїнського огляду-конкурсу ПТНЗ на кращу організацію роботи з охорони праці, в якому наше училище взяло активну участь.
Огляд-конкурс спрямований на забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та навчання в професійно-технічних навчальних закладах.
Мета огляду-конкурсу
Головною метою огляду-конкурсу є вдосконалення роботи щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці та навчання, запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням учнів, слухачів, працівників професійно-технічних навчальних закладів; визначення пріоритету їх життя і здоров’я; використання передового досвіду організації роботи щодо забезпечення охорони праці.
Завдання огляду-конкурсу
Поліпшення умов і підвищення рівня безпеки праці та навчання в училище, попередження травматизму і професійних захворювань усіх учасників навчально-виховного процесу.
Підвищення відповідальності адміністрації за забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та навчання.
Комплексне розв’язання завдань управління охороною праці в галузі професійно-технічної освіти.
За підсумками огляд-конкурсу переможцями стали колективи навчальних закладів, які: виконали заходи з охорони праці, передбачені колективним договором, угодою; не мали випадків виробничого травматизму серед працівників, травматизму пов’язаного з навчально-виховним процесом серед учнів; забезпечили відповідність стану умов праці та навчання чинним нормативно-правовим актам з охорони праці та санітарним нормам і правилам проведення навчально-виховного процесу; виконали всі умови проведення огляду-конкурсу.
За результатами огляду-конкурсу було вирішено нагородити наше училище Дипломом управління освіти і науки облдержадміністрації за четверте місце – дипломом ІІІ ступеня – колектив ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» (директор Поліщук Т.П.).
Нагородити подякою управління освіти і науки за ефективну роботу з комплексного розв’язання завдань охорони праці, безпеки життєдіяльності у професійно-технічних навчальних закладах Чепіль Оксану Олександрівну – інженера з охорони праці ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище».
IMG_0001 IMG_0002

Коментування вимкнено

Соціальний супровід та захист неповнолітніх учасників навчально-виховного процесу


25 травня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Бердичівське вище професійне училище» відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи у формі круглого столу на тему: «Соціальний супровід та захист неповнолітніх учасників навчально-виховного процесу».
P1170139 DSC03589
На засідання були запрошені керівник Бердичівського міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Житомирській області Іщук С.О.; спеціаліст з питань захисту прав дітей Семенівської об’єднаної територіальної громади Носова Т.М.; начальник відділу об’єднаного Бердичівського управління пенсійного фонду України у Житомирській області Борщ І.В.; головний спеціаліст служби у справах дітей Бердичівської райдержадміністрації Артемчук О.А. Артемчук О.А. ознайомила з основними формами співпраці служби у справах дітей з навчальним закладом, щодо захисту прав дітей, аспектами захисту прав дітей-сиріт, обов’язками опікунів та батьків – вихователів ДБСТ. Виступаюча звернула увагу на нормативи фінансового забезпечення дітей-сиріт, особливості працевлаштування неповнолітніх, можливості повернення до навчання та засоби впливу на дітей, які злісно невідвідують навчальний заклад, особливо дітей-сиріт.
Носова Т.М. повідомила присутніх, що працівники органу соціального захисту територіальної громади можуть клопотати про позбавлення батьківських прав тих батьків, які злісно не виконують своїх батьківських обов’язків. Соціальний орган територіальної громади має прямий вплив на родину, може цілодобово контролювати батьків, що сприятиме значному зменшенню функціонально – неспроможних сімей на території громад.
P1170182 P1170195
Іщук С.О. розповіла про нововедденя в системі державної реєстрації актів громадянського стану. Згідно Закону України «Про державнуреєстрацію» від 16.01.2016р., особи зобов’язані отримати паспорт встановленого зразку по досягненню 14 років; подання заяв на реєстрацію актів громадянського стану можливе через мережу інтернет; реєстрація народження та видача свідоцтв про народження можлива в день народження дитини в пологовому будинку; реєстрація шлюбу та розлучення можлива за добу.
Борщ І.В. звернула увагу присутніх на основні положення сучаного законодавства про призначення та відновлення пенсій та аліментів дітям-сиротам; нове у законодавчій та нормативно-правовій базі щодо матеріального забезпечення учасників навчально-виховного процесу.
Заступник директора з НВР ЖППЛ Горай О.І, ознайомила з конституційними гарантіями та законодавчими аспектами соціального захисту громадянина, основними законодавчими актами та змінами до них.
P1170218 P1170238
Заступник директора з НВР ЖПЛЛП Меєр В.В. зазначила, що не всі положення Конституції України гарантують безумовне застосування певних механізмів соціального захисту чи соціального забезпечення за рахунок держави. Доречнішим видається розглядати їх, виходячи з поділу на зобов’язання держави та можливостей громадян. Конституційні засади мають визначальне значення для здійснення права людини на соціальний захист в Україні. Тож подальший розвиток соціального законодавства має сприяти посиленню та розширенню правових гарантій у сфері соціального захисту.
Соціальний педагог Центру професійно-технічної освіти Присяжнюк В.Ю. ознайомила присутніх з особливостями функціонування медико-соціального супроводу за кордоном. Ця інформація викликала жваве обговорення.
Заступник директора з НВР ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Костюченко Л.М. поділилася досвідом роботи щодо організації волонтерських загонів в ПТНЗ.
Заступник директора з НВР ДНЗ «БВПУ» Артеменко С.М. розповіла про стратегію і тактику комунікацій щодо співпраці ПТНЗ з державними закладами, організаціями та установами, які здійснюють функції соціального супроводу та захисту незахищених верст населення. Світлана Миколаївна презентувала методичну хрестоматію.
На закінчення засідання було підведено підсумки роботи секції за навчальний рік; обговорено пропозиції, зауваження та побажання щодо плану роботи секції у наступному навчальному році.

Коментування вимкнено

Ярмарок професій


Інформувати молодь про стан ринку праці, знайомити з вільними вакансіями на ринку праці, надати поради щодо пошуку роботи, написання резюме та проходження співбесіди з роботодавцями – мета профорієнтаційного заходу, який пройшов 17 травня 2017 року в училищі за сприяння центру зайнятості м.Бердичева.
Директор Бердичівського міського центру зайнятості Микола Миколайович Коваль розповів учням про роль роботи в житті людини та її місце на карті життя. Заступник директора Світлана Володимирівна Сірацька надала інформацію про вакансії на ринку праці та стажування на робочому місці. Начальник відділу по взаємодії з роботодавцями Ірина Олександрівна Громова познайомила учнівську молодь з важливими кроками професійного успіху. Тетяна Михайлівна Козубова, профконсультант центру зайнятості, повідомила про ризики, з якими можна зустрітись в процесі пошуку роботи, надала рекомендації щодо написання резюме, наголосила на основних аспектах під час проходження співбесіди з роботодавцями. Приватний підприємець, власник кафе “Гетьман” Людмила Андріївна Мазур поділилась власним досвідом роботи та запропонувала учням вакансії у своєму закладі.
P1170121 P1170127
Учні переглянули фільм про можливості роботи у державній прикордонній службі України. Кожен учасник заходу на згадку отримав друковані матеріали і рекомендації щодо ефективного пошуку роботи.
P1170125 P1170131

Коментування вимкнено

Сучасні технології навчання та виховання – в життя!


Виховання – важливий фактор процесу розвитку і саморозвитку особистості, її життєвої компетентності, життєтворчості. Педагогічний колектив державного навчального закладу “Бердичівське вище професійне училище” у навчально-виховній роботі з учнями систематично впроваджує інноваційний та передовий досвід, сучасні підходи до виховання та навчання. 11 травня 2017 року на базі училища у співпраці з державною установою “Науково-інформаційний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів “Агроосвіта” пройшов навчальний семінар “Інноваційні технології у системі виховної роботи навчального закладу: організація роботи із суб’єктами виховного процесу”. Кожен учасник отримав цінний передовий досвід для подальшої роботи та сертифікат про проходження тренінгу.
2у 1у

Коментування вимкнено

Директор за контрактом і покликом душі


4 травня 2017 року відбулись загальні збори трудового колективу
державного навчального закладу “Бердичівське вище професійне училище”.
На збори були запрошені: начальник відділу вищої та професійно-технічної освіти і науки облдержадміністрації Теребіж Сталіна Олександрівна, директор НМК ПТО в Житомирській області Васильчук Валентина Ананіївна, директор СТОВ “Урожай” Олянюк Віктор Андрійович.
На порядок денний виносилось одне питання – “Звіт директора ДНЗ “Бердичівське ВПУ” щодо виконання умов контракту за період 2012-2017 рр.”.
Директор Поліщук Тетяна Петрівна довела до відома трудового колективу інформацію про пріоритетні напрями роботи навчального закладу за період 2012-2017 рр., успішність виконання державного замовлення та проведення ліцензування професій, результативність навчально-методичної роботи і участі у конкурсах фахової майстерності. Також Тетяна Петрівна чітко окреслила напрямки виховної роботи та шляхи розвитку учнівського самоврядування, продемонструвала результати покращення умов навчання та проживання учнів. Завершився виступ перспективними планами розвитку училища, які вже почали реалізовуватись.
DSC00641 DSC00635
Збори пройшли дуже активно. Всі виступаючі відмітили досягнення за період 2012-2017 рр. завдяки злагодженій співпраці керівника навчального закладу та колективу.
Особливо було підкреслено величезні зусилля директора, направлені на покращення матеріально-технічної бази навчального закладу, створення належних умов для підготовки спеціалістів та досягнення високих результатів учнями і педагогами.
Кожен член колективу мав можливість висловити свою думку. Першими виступили заступники директора з навчальної роботи Слободенюк Лариса Павлівна, навчально-виховної роботи Артеменко Світлана Миколаївна та старший майстер Черепан Анатолій Миколайович. За їх словами, Тетяна Петрівна приділяє максимум уваги всім напрямкам навчально-виховного процесу, переймається проблемами учнів і допомагає в складних ситуаціях. У роботі директор завжди дотримується встановлених норм законодавства, а в документації любить точність та впорядкованість. Виробничі моменти також не залишаються поза увагою Тетяна Петрівни, бо вона контролює не лише масштабні посівні роботи, а й звичайні проблеми, які виникають впродовж робочого дня.
Майстри та викладачі професійно-теоритичної підготовки з професії «кухар» Вільчинська Олена Василівна, Граматович Тетяна Миколаївна, Побережець Надія Володимирівна та Клименюк Роксолана Броніславівна у своїх виступах акцентували увагу на змінах, які відбулися за останні 5 років. Було проведено капітальні ремонти в лабораторіях та навчальних приміщеннях. Учні із задоволенням проходять практику на базах відпочинку і, залучившись підтримкою директора, здобувають переможні місця на конкурсах обласного та всеукраїнського рівня.
Про модернізацію спортивної зали і закупівлю нового інвентаря розповів викладач фізкультури Оліх Дмитро Віталійович. Директор завжди заохочує і спонукає учнів до участі у змаганнях та разом з ними радіє перемогам.
DSC00645 P1170108
Керівник господарської служби Іванов Микола Миколайович розповів, що Тетяна Петрівна ніколи не шкодує коштів та засобів для покращення благоустрою будівель училища і прилеглих територій. Якщо виникають сезонні складні ситуації, то директор докладає усіх можливих зусиль для оперативної ліквідації негараздів.
Весь колектив висловив одностайну думку, що Тетяна Петрівна ніколи не зупиняється на досягнутому, має дуже гарні організаторські здібності, підтримує всі інноваторські пропозиції і наполегливо впроваджує їх в практику педагогічної праці, завжди приймає вивірені та своєчасні рішення. Директор вміє оцінити сумлінне ставлення працівників до своїх обов’язків, не забуваючи подякувати їм за роботу. Всі хочуть працювати з таким керівником наступні 5 років.
Вислухавши думки колективу, високоповажні гості поділилися своїми враженнями від роботи Тетяни Петрівни Поліщук на посаді директора училища.
Сталіна Олександрівна Теребіж поділилась своїми спогадами про перше відвідування навчального закладу і гідно оцінила ті зміни, які відбулися за останні роки. Покращилась не лише матеріальна база, а й суттєво оновився зміст роботи. Зараз училище готує дійсно кваліфікованих, конкурентноспроможних робітників, які здатні ефективно працювати в сучасних соціально-еконономічних умовах розвитку країни.
Валентина Ананіївна Васильчук коротко розповіла про проблеми професійно-технічної освіти. Наголосила, що більшості училищ зараз доводиться просто виживати в такий непростий час. А ДНЗ “Бердичівське ВПУ” під керівництвом Тетяни Петрівни на противагу всьому розвивається, вдосконалюється і може похвалитися своїми досягненнями. Все це завдяки директору і колективу, який поважає, підтримує свого керівника, прислухається до його порад і старається сумлінно виконувати обов’язки.
Олянюк Віктор Андрійович, підприємство якого співпрацює з училищем уже більше 5 років, відзначив особисті якості Тетяни Петрівни, які, безумовно, допомагають ій в управлінській діяльності і в досягненні поставленої мети – це наполегливість, мудрість, ініціативність та працьовитість. Керівник СТОВ “Урожай” готовий до подальшої плідної співпраці з підготовки кваліфікованих робітників для сільського господарства і впевнений, що за всі перелічені заслуги Тетяні Петрівні неодмінно продовжать контракт.
Збори одностайно ухвалили:
1. Визнати роботу директора Поліщук Тетяни Петрівни з організації та керівництва навчально-виховним процесом, зміцнення матеріально-технічної бази і трудової дисципліни, керування господарською та фінансовою діяльністю задовільною.
2. Порушити клопотання перед управлінням освіти і науки Житомирської облдержадміністрації та Міністерством науки і освіти України щодо продовження контракту директора строком на 5 років.
P1170091 DSC00636

Коментування вимкнено

День пам’яті


Друга світова війна все далі і далі від нас, ми всі знаємо, що вона була страшною та кривавою, що загинула на ній невимовна кількість мільйонів людей, які просто хотіли жити. Ми знаємо фронтові пісні, ми знаємо наскільки тяжкою вона була. Але знає про це старше покоління. А чи знає про неї теперішнє молоде покоління. Як донести все це, як розповісти про це?
Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За Україну воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя.
Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 мільйонів військових і підпільників, понад 5 мільйонів цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася.
4 травня 2017 року в Державному навчальному закладі “Бердичівське вище професійне училище” біля братської могили воїнів Другої світової війни відбувся мітинг-реквієм “Уклін живим. Загиблим – слава” з нагоди Дня пам’яті та примирення.
Нещодавно Україна приєдналася до європейських країн у відзначенні Дня пам’яті та примирення. Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює велике свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Педагогічний та учнівський колективи вшанували подвиг Українського народу в Другій світовій війні, його вагомий внесок в перемогу антигітлерівської коаліції, засвідчили повагу до всіх борців проти нацизму.
Учасники мітингу із хвилюванням та сльозами на очах привітали учасника АТО – випускника училища: Чепіля Юрія Івановича, випускника 1995 року.
Свій виступ він закінчив словами: “Перемогли фашизм діди і прадіди – переможемо і ми. Слава Україні!”
Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника, всі працівники училища та учні увічнили пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни.
P1170047 P1170027

DSC00620 DSC00614

Коментування вимкнено

Вечір-реквієм “Атомне століття раною горить”


26 квітня 2017 року відбувся вечір-реквієм “Атомне століття раною горить”. Учні училища вшанували пам’ять героїв-чорнобильців, які зробили крок на зустріч біді, показавши світові зразок безмірного героїзму, мужності, самовідданості та любові до рідного краю. Нікого не залишили байдужими вірші, прочитані учнями групи 24ТС, а під час виконання пісні “Плеве кача” ученицею Євдоченко Вікторією не одного з присутніх заставило витерти сльозу. Ведучі та учасники вечора щиро подякували тим хто щодня бореться з хворобами, викликаними катастрофою. Побажали усім присутнім міцного здоров’я, мирного неба, сімейного затишку, достатку в родинах та благополуччя.
В підготовці вечора брали участь класний керівник групи 24 ТС Єфименко Людмила Станіславівна та бібліотекар Савчук Валентина Миколаївна.
DSC00479 DSC00470

DSC00462 DSC00461

Коментування вимкнено

Наші переможці


05 квітня 2017 року учні училища брали участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності “WORLDSKILLS UKRAINE” серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області.
За професійною компетенцією “Кулінарне мистецтво” І місце виборола Богун Анастасія (викладач професійно-теоретичної підготовки Вільчинська Олена Василівна, майстер виробничого навчання Клименюк Роксолана Броніславівна).
За професійною компетенцією “Ресторанний сервіс” ІІІ місце посіла Сизоненко Настасія (викладач професійно-теоретичної підготовки Васильчук Сергій Вікторович, майстер виробничого навчання Побережець Надія Володимирівна).

003

Коментування вимкнено

Цікава екскурсія


Пожежі завдають величезної шкоди. У багатьох випадках вони супроводжуються не тільки руйнуванням будівель, обладнання, інженерних комунікацій, але й загибеллю людей. Однією з основних форм пожежно-профілактичної роботи в училищі є протипожежна пропаганда, спрямована на виконання вимог пожежної безпеки і попередження пожеж.
29 березня 2016 року учні училища відвідали музей пожежної частини. Учасники заходу мали можливість проаналізувати причини виникнення пожеж та їх наслідки; відпрацювати дії у випадку виявлення пожежі вдома чи інших об’єктах; напрацювати навички самозахисту, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій.
Цікаво та змістовно пройшла екскурсія по музею. В ньому – подих історії та змістовна інформація.
P1160907 P1160902

P1160894 DSC03540

Коментування вимкнено