Майстерність приготування смачних ласощів


Майстерність приготування смачних ласощів – кондитерських виробів – цінувалося у всі часи, а секрети вишуканого смаку тортів, цукерок та інших солодощів завжди зберігаються в суворій таємниці. Кондитер – фахівець, що володіє знаннями, навичками приготування кондитерських виробів і технологією даного процесу. Кондитер повинен володіти вишуканим смаком, фантазією і мати схильність до творчості. Кращі творіння фахівців цього профілю по праву порівнюють з творами мистецтва. Наші учні наполегливо намагаються здобути звання найкращих творців в кондитерському мистецтві. Своїми навичками та вміннями вони продемонстрували це під час участі в проведенні тижня з професії «Кондитер».
24 жовтня 2017 року був організований та проведений конкурс “Кращий кондитер 2017” серед учнів груп
8-11К та 9-11К
Слайд1 Слайд2
Читати повністю…

Коментування вимкнено

Наше золото на «Battle Chefs 2.0»


20-21 жовтня в ТЦ «Метро» проходив ІІ відкритий Житомирський обласний чемпіонат кулінарного мистецтва і сервісу «Battle Chefs 2.0». Кухарі нашого училища не могли залишити поза увагою такий грандіозний захід, який зібрав майстрів кулінарії з усієї України. До складу журі конкурсу увійшли відомі українські ресторатори, технологи, підприємці – люди, які знають усі тонкощі цього бізнесу, тому для наших викладачів та майстрів почути їх думку та поради було дуже важливо.
22491688_875123985997723_4477207648253378381_n IMG_20171018_153651 FB_IMG_1508852882756
Читати повністю…

Коментування вимкнено

Кулінарні фіналісти


19 жовтня 2017 року на базі ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» за ініціативи Житомирського міського осередку Асоціації Кулінарів України проведений ІІ Житомирський обласний чемпіонат з кулінарного мистецтва і сервісу «Battle Chefs 2.0» серед учнівської молоді системи професійно-технічних навчальних закладів.
Чемпіонат проводився з метою підвищення якості професійного навчання та підтримки юних кулінарів, організації співпраці між навчальними закладами області з питань підготовки кваліфікованих робітників, розвитку кулінарного мистецтва Житомирщини, а також з нагоди 20-ї річниці створення Житомирського міського осередку Асоціації Кулінарів України.
Учасники чемпіонату змагались за різними напрямками. Майстер виробничого навчання Клименюк Роксолана Броніславівна представляла торт «Шоколадний оазис» в номінації АРТ-клас «Весільний або святковий торт», за який отримала золоту медаль і диплом І ступеня.

 • IMG_20171019_091341 1 009
 • Читати повністю…

  Коментування вимкнено

  Обласна методична секція викладачів суспільних дисциплін на базі ДНЗ “Бердичівське ВПУ”


  5 жовтня 2017 року ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» гостинно приймало викладачів суспільних дисциплін в рамках обласної методичної секції.
  Суспільні дисципліни – це комплекс навчальних дисциплін, які дають змогу з’ясувати передумови та джерела зародження певних суспільних явищ, виявити закономірності сучасного стану українського суспільства та глобалізованого світу в цілому, спрогнозувати майбутнє. Вони вчать кожну людину творчо опрацьовувати і критично переосмислити світовий історичний досвід та засвоювати його уроки, формувати власні переконання, гуманну ментальність, здатність розумно користуватися свободою, уміння жити в демократичному суспільстві, спілкуватися в різноманітному за поглядами середовищі.
  З презентацією роботи навчального закладу по удосконаленню методичної майстерності викладачів в умовах сучасного розвитку професійно-технічної освіти виступила директор училища Т.П. Поліщук.
  Методист Ковальчук Т.О. ознайомила із завданнями та планом роботи обласної методичної секції викладачів суспільних дисциплін на 2017-2018 навчальний рік.
  P1170445 P1170453
  Читати повністю…

  Коментування вимкнено

  Знайомство з професією


  21 вересня для групи учнів І та ІІ курсів, що опановують професію «Адміністратор, черговий по поверху, покоївка», майстер виробничого навчання Бабич Лілія Олександрівна запланувала та організувала екскурсію до готельно-ресторанного комплексу «У свата». Як показує практика, такі екскурсії допомагають учням краще засвоювати матеріал, адже вони попадають в реальні умови роботи.
  Слайд1 Слайд6
  Читати повністю…

  Коментування вимкнено

  Щаслива дорога в Країну Знань!


  Ось і настав час вирушати в дорогу до Країни Знань. Всі знову зустрілися з друзями, педагогічними наставниками, щоб почути веселе дзеленчання дзвінка та впевнено крокувати до успіху. Це всенародне свято завжди залишається в пам’яті кожної людини, адже тільки завдяки знанням людина досягла сучасного розвитку. Знання – це скарб, а вміння вчитися – ключ до нього.
  Дорогі друзі! Вітаємо із чудовим хвилюючим святом – Днем Знань! Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням – до своєї другої домівки – до училища.
  Бажаємо всім досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. А особливо, нашим дорогим першокурсникам.
  Слайд2 Слайд1

  Коментування вимкнено

  Конкурс друкованих видань ПТНЗ


  З квітня по 6 червня 2017 року – проходив обласний конкурс на кращий друкований орган учнівського самоврядування у професійно-технічних навчальних закладах.
  Газета нашого державного навчального закладу “Бердичівське вище професійне училище” “ТРИКУТНИК” пройшла до фіналу. Редакційний склад на розгляд журі представив найкращу номери газети за поточний навчальний рік. За результатами першого етапу учні ДНЗ “Бердичівське ВПУ” отримали змогу брати участь у заключному етапі конкурсу, який проходив на базі ЦПТО 7 червня 2017 року. Редактор газети Мельник Альона та її колега Царук Наталія продемонстрували на сцені деякі робочі моменти створення газети, а також цікаво розповіли глядачам про історію свого друкованого видання.
  Члени журі відзначили професіоналізм наших учнів у підготовці номеру. Було чітко дотримано часовий регламент виступу, а вся інформація подавалася цікаво, чітко та локанічно.
  За свої досягнення в журналістиці учні ДНЗ “Бердичівське ВПУ” отримали почесне ІІ місце і були нагороджені дипломом.
  P1170272 P1170265
  P1170288 P1170276

  Коментування вимкнено

  Всеукраїнський огляд-конкурс професійно-технічних навчальних закладів на кращу організацію роботи з охорони праці 2017р.


  Відповідно до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 01.03.2017 №65 «Про організацію і проведення обласного етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу ПТНЗ на кращу організацію роботи з охорони праці» впродовж березня-травня 2017 року було проведено І етап (початковий) та ІІ етап (обласний) Всеукраїнського огляду-конкурсу ПТНЗ на кращу організацію роботи з охорони праці, в якому наше училище взяло активну участь.
  Огляд-конкурс спрямований на забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та навчання в професійно-технічних навчальних закладах.
  Мета огляду-конкурсу
  Головною метою огляду-конкурсу є вдосконалення роботи щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці та навчання, запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням учнів, слухачів, працівників професійно-технічних навчальних закладів; визначення пріоритету їх життя і здоров’я; використання передового досвіду організації роботи щодо забезпечення охорони праці.
  Завдання огляду-конкурсу
  Поліпшення умов і підвищення рівня безпеки праці та навчання в училище, попередження травматизму і професійних захворювань усіх учасників навчально-виховного процесу.
  Підвищення відповідальності адміністрації за забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та навчання.
  Комплексне розв’язання завдань управління охороною праці в галузі професійно-технічної освіти.
  За підсумками огляд-конкурсу переможцями стали колективи навчальних закладів, які: виконали заходи з охорони праці, передбачені колективним договором, угодою; не мали випадків виробничого травматизму серед працівників, травматизму пов’язаного з навчально-виховним процесом серед учнів; забезпечили відповідність стану умов праці та навчання чинним нормативно-правовим актам з охорони праці та санітарним нормам і правилам проведення навчально-виховного процесу; виконали всі умови проведення огляду-конкурсу.
  За результатами огляду-конкурсу було вирішено нагородити наше училище Дипломом управління освіти і науки облдержадміністрації за четверте місце – дипломом ІІІ ступеня – колектив ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» (директор Поліщук Т.П.).
  Нагородити подякою управління освіти і науки за ефективну роботу з комплексного розв’язання завдань охорони праці, безпеки життєдіяльності у професійно-технічних навчальних закладах Чепіль Оксану Олександрівну – інженера з охорони праці ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище».
  IMG_0001 IMG_0002

  Коментування вимкнено

  Соціальний супровід та захист неповнолітніх учасників навчально-виховного процесу


  25 травня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Бердичівське вище професійне училище» відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи у формі круглого столу на тему: «Соціальний супровід та захист неповнолітніх учасників навчально-виховного процесу».
  P1170139 DSC03589
  На засідання були запрошені керівник Бердичівського міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Житомирській області Іщук С.О.; спеціаліст з питань захисту прав дітей Семенівської об’єднаної територіальної громади Носова Т.М.; начальник відділу об’єднаного Бердичівського управління пенсійного фонду України у Житомирській області Борщ І.В.; головний спеціаліст служби у справах дітей Бердичівської райдержадміністрації Артемчук О.А. Артемчук О.А. ознайомила з основними формами співпраці служби у справах дітей з навчальним закладом, щодо захисту прав дітей, аспектами захисту прав дітей-сиріт, обов’язками опікунів та батьків – вихователів ДБСТ. Виступаюча звернула увагу на нормативи фінансового забезпечення дітей-сиріт, особливості працевлаштування неповнолітніх, можливості повернення до навчання та засоби впливу на дітей, які злісно невідвідують навчальний заклад, особливо дітей-сиріт.
  Носова Т.М. повідомила присутніх, що працівники органу соціального захисту територіальної громади можуть клопотати про позбавлення батьківських прав тих батьків, які злісно не виконують своїх батьківських обов’язків. Соціальний орган територіальної громади має прямий вплив на родину, може цілодобово контролювати батьків, що сприятиме значному зменшенню функціонально – неспроможних сімей на території громад.
  P1170182 P1170195
  Іщук С.О. розповіла про нововедденя в системі державної реєстрації актів громадянського стану. Згідно Закону України «Про державнуреєстрацію» від 16.01.2016р., особи зобов’язані отримати паспорт встановленого зразку по досягненню 14 років; подання заяв на реєстрацію актів громадянського стану можливе через мережу інтернет; реєстрація народження та видача свідоцтв про народження можлива в день народження дитини в пологовому будинку; реєстрація шлюбу та розлучення можлива за добу.
  Борщ І.В. звернула увагу присутніх на основні положення сучаного законодавства про призначення та відновлення пенсій та аліментів дітям-сиротам; нове у законодавчій та нормативно-правовій базі щодо матеріального забезпечення учасників навчально-виховного процесу.
  Заступник директора з НВР ЖППЛ Горай О.І, ознайомила з конституційними гарантіями та законодавчими аспектами соціального захисту громадянина, основними законодавчими актами та змінами до них.
  P1170218 P1170238
  Заступник директора з НВР ЖПЛЛП Меєр В.В. зазначила, що не всі положення Конституції України гарантують безумовне застосування певних механізмів соціального захисту чи соціального забезпечення за рахунок держави. Доречнішим видається розглядати їх, виходячи з поділу на зобов’язання держави та можливостей громадян. Конституційні засади мають визначальне значення для здійснення права людини на соціальний захист в Україні. Тож подальший розвиток соціального законодавства має сприяти посиленню та розширенню правових гарантій у сфері соціального захисту.
  Соціальний педагог Центру професійно-технічної освіти Присяжнюк В.Ю. ознайомила присутніх з особливостями функціонування медико-соціального супроводу за кордоном. Ця інформація викликала жваве обговорення.
  Заступник директора з НВР ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Костюченко Л.М. поділилася досвідом роботи щодо організації волонтерських загонів в ПТНЗ.
  Заступник директора з НВР ДНЗ «БВПУ» Артеменко С.М. розповіла про стратегію і тактику комунікацій щодо співпраці ПТНЗ з державними закладами, організаціями та установами, які здійснюють функції соціального супроводу та захисту незахищених верст населення. Світлана Миколаївна презентувала методичну хрестоматію.
  На закінчення засідання було підведено підсумки роботи секції за навчальний рік; обговорено пропозиції, зауваження та побажання щодо плану роботи секції у наступному навчальному році.

  Коментування вимкнено

  Ярмарок професій


  Інформувати молодь про стан ринку праці, знайомити з вільними вакансіями на ринку праці, надати поради щодо пошуку роботи, написання резюме та проходження співбесіди з роботодавцями – мета профорієнтаційного заходу, який пройшов 17 травня 2017 року в училищі за сприяння центру зайнятості м.Бердичева.
  Директор Бердичівського міського центру зайнятості Микола Миколайович Коваль розповів учням про роль роботи в житті людини та її місце на карті життя. Заступник директора Світлана Володимирівна Сірацька надала інформацію про вакансії на ринку праці та стажування на робочому місці. Начальник відділу по взаємодії з роботодавцями Ірина Олександрівна Громова познайомила учнівську молодь з важливими кроками професійного успіху. Тетяна Михайлівна Козубова, профконсультант центру зайнятості, повідомила про ризики, з якими можна зустрітись в процесі пошуку роботи, надала рекомендації щодо написання резюме, наголосила на основних аспектах під час проходження співбесіди з роботодавцями. Приватний підприємець, власник кафе “Гетьман” Людмила Андріївна Мазур поділилась власним досвідом роботи та запропонувала учням вакансії у своєму закладі.
  P1170121 P1170127
  Учні переглянули фільм про можливості роботи у державній прикордонній службі України. Кожен учасник заходу на згадку отримав друковані матеріали і рекомендації щодо ефективного пошуку роботи.
  P1170125 P1170131

  Коментування вимкнено